علت غربت امام هشتم چیست؟

خیلی از خودشان یا از دیگران گاهی این سوال را می پرسند که چرا امام رضا علیه السلام را امام غریب می گویند؟ با آنکه شیعیان و محیبین ایشان چنان بارگاه و زیارتگاه باشکوهی را برای ایشان ساخته اند و همانها صبح و شام پیوسته گرد حرمش گرم خدمت و زیارت و طوافند.

اما جواب این سوال جدا از دوری این پاره تن رسول خدا از زادگاهشان یک غربت بالاتری است که سبب آن کسی جز خود ما به اصطلاح شیعیان حضرت نیستیم آنجا که اهل دلی مولای غریب ما شیعیان را در خواب می بیند در حالی که تن مبارک او مملو از تیر ها و غرق خون است که از دیدن این صحنه آشفته می شود و از علت این حالت سوال می کند که جواب می آید ؛نگاه های آلوده و نظر های شیطانی زائران ما این حالت را در ما بوجود می آورد.

/ 1 نظر / 14 بازدید
پایگاه مراکز و هیئات مذهبی و فرهنگی

سایت گهر : پایگاه مراکز و هیئات مذهبی و فرهنگی امکانات سایت : 1) گُهر SMS : پنل شخصی ودائمی سامانه ارسال پیامک باعضویت رایگان شما می توانید برای وبلاگ یا سایت یا دفتر و مرکز یا هیئت خودو.... یک سامانه پیامکی رایگان راه اندازی کنید 2) اتاق چت و گفتمان : میزبان دل نوشته ها ، اشعار و sms های مذهبی ، اعتقادی و احساسی شما همچنین امکان چت کردن با تمام بچه هیئتی های آنلاین 3) تابلوی اعلانات : محل نوشتن و درج زمان ، مکان و اطلاعیه هیئت و ... شما امکان مشاهده زمان ، مکان و اطلاعیه سایر هیئات و مداحان 4)دانلود کده گُهر : دانلود ( دریافت ) مراسمات مداحان ، سخنرانان و هیئات مشهور دانلود نرم افزار ها و کلیپ های مذهبی ( موبایل و کامپیوتر) 5) زیارتگاه مجازی گُهر : برنامه تصاویر سه بعدی و پخش زنده و مستقیم از کلیه اماکن مقدسه 6) درسایه بزرگان : پاسخ به شبهات+معرفی اصحاب ائمه و علما+پایگاه اینترنتی مراجع و علما 7)تبلیغات محصولات و فروشگاه و... مذهبی و فرهنگی 8)... جهت تبادل لینک ، ثبت نام و استفاده از امکانات به سایت زیر مراجعه کنید حتما به سایرین هم اطلاع رسانی فرمایید : الف) بهترین را اطلاع رسانی قرار دادن لوگو ابز