هفت کاری که نباید بعد از صرف غذا انجام داد

1.        بعد از صرف غذا سیگار نکشید! نتیجه تحقیقات در این زمینه نشان می دهد کشیدن یک نخ سیگار پس از صرف غذا معادل ده نخ در حالت عادیست و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

2.        بلافاصله پس از صرف غذا میوه نخورید. این کار باعث ایجاد نفخ در معده می شود. بنابراین میوه را یک یا دو ساعت قبل یا بعد از غذا صرف کنید.

3.        پس از صرف غذا چای ننوشید. برگهای چای حاوی مقادیر زیادی اسید می باشند که باعث سخت شدن پروتئین داخل غذا و دیر هضم شدن آن می شوند.

4.        کمربندتان را پس از صرف غذا شل نکنید. این کار ممکن است باعث بروز مشکلات روده ای شود.

5.        پس از صرف غذا استحمام نکنید. این عمل باعث افزایش جریان خون در دستها، پاها و دیگر قسمتهای بدن می شود که به موجب آن میزان خون اطراف معده کاهش یافته، سیستم هاضمه معده تضعیف می شود.

6.        پس از صرف غذا راه نروید حتی اگر شنیده باشید که بعد از پیمودن صد قدم نود و نه سال عمر خواهید کرد. راهپیمایی بلافاصله پس از صرف غذا، جذب مواد مغذی را برای دستگاه گوارش مشکل می کند. حد اقل یک ساعت پس از هر وعده غذایی صبر کنید، سپس در صورت تمایل پیاده روی کنید.

7.        بلافاصله پس از صرف غذا نخوابید. این عمل باعث میشود مواد غذایی بدرستی هضم نشده، سبب بروز مشکلات معده ای-روده ای گردند.

/ 0 نظر / 11 بازدید